Rovnou na obsah Rovnou na menu
MŠ Nespeky
Mateřská škola Nespeky Kolečko

Nemocnice pro medvídky

Tento úžasný projekt studentů medicíny jsme nemohli nevyužít. Studenti nás navštívili již dvakrát a těšíme se na další plánované návštěvy.

Motto: Často se bojíme toho, čemu nerozumíme.

Cílem projektu Nemocnice pro medvídky je pomoci dětem předškolního věku zbavit se strachu z „bílých plášťů“. Děti si s sebou do školky přinesou svého oblíbeného plyšového medvídka (či jakoukoli oblíbenou plyšovou hračku), pro kterého vymyslely nějakou nemoc. Tím se dostávají do role rodiče pacienta a mohou tak beze strachu přihlížet základním vyšetřením, která jsou medvídkovi prováděna. Spolu s tím také přijímají určitou zodpovědnost, čímž si uvědomí důležitost a nutnost návštěvy lékaře nebo nemocnice. Děti si snáze uvědomí, že cílem lékaře není ubližovat, ale naopak pomáhat

V první části programu navazujeme kontakt s dětmi. Společně se jim představíme a zahrajeme scénku s velikým plyšovým medvědem - medvěd jde na procházku, přechází mimo přechod pro chodce, srazí ho auto a musí pro něj přijet sanitka. Medvěda odvezeme do nemocnice, kde ho následně některé z dětí s naší pomocí ošetří. V druhé části programu si již děti rozdělíme do menších skupinek, zhruba pět dětí na jednoho „medvídkového lékaře“ (medika). Povídáme si s dětmi o nemocech a o zkušenostech, které s lékaři zažily, prohlížíme jejich nemocné plyšové medvídky (pacienty). Vše probíhá formou hry, medvídek se vždy vyléčí, ať už pomocí předepsaných léků, klidem na lůžku nebo občas dokonce i operací. V rámci projektu ukazujeme i rentgenové snímky a společně s dětmi popisujeme, co na nich vidí. Na konci návštěvy dostanou všechny děti kousek ovoce s poukázáním na důležité vitamíny a omalovánku. Projekt probíhá na 1. a2. lékařské fakultě UK, lék. fakultě UK v Plzni a v Hradci Králové, lék. fakultě Ostravské university a Masarykovy university.

Další informace můžete získat na www.ifmsa.cz.

Datum vložení: 29. 11. 2017 11:57
Datum poslední aktualizace: 29. 11. 2017 11:58