Recyklohraní

Do projektu jsme vstoupili hned při otevření naší školky v roce 2012. Recyklohraní je školní recyklační program pod záštitou MŠMT České republiky, jehož cílem je prohloubit znalosti dětí a žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení.

Projekt každodenně podporujeme správným tříděním odpadů a vedeme k tomu i děti, např. úklidem zbytkového materiálu po výtvarných činnostech a plníme úkoly projektem zadané, které odesíláme a získáváme za ně body. Ty vyměňujeme za dárky. Pořídíli jsme např. již dvě koloběžky na zahradu.

Jak nám můžete pomoci?

Sběrem vysloužilého elektrozařízení (červený kontejner při vstupu do šatny dětí) a použitých baterií (zelená krabice na okně v šatně dětí).  Tento sběr má ovšem svá pravidla, která celoročně visí na nástěnce. Např. vhozením vyteklých baterií nám spíše přiděláte práci L. Na konci školního roku vždy vyvěšujeme výsledky, tedy kolik bodů jsme během školního roku všemi činnostmi získali a co jsme za ně „nakoupili“.

Více informací získáte na www.recyklohrani.cz

Datum vložení: 29. 11. 2017 11:49
Datum poslední aktualizace: 29. 11. 2017 11:50