Tancuj a nedrob

Projektu si děti poprvé užily na konci roku 2014. Byly nadšené a tancovaly i ty, které se nepohybují příliš rády :-).

Tancuj a nedrob je největší taneční projekt v ČR. Vznikl v roce 2008 a jeho autorem je Jaroslav Havelka, pod jehož vedením sklízí úspěchy dodnes. Projekt se zaměřuje na dnešní děti, mládež a způsoby trávení jejich volného času.

Hlavní myšlenka vychází z faktu, že každé dítě je osobnost a dělá občas v životě špatné věci. V našem pojetí se jedná o „drobky“, které bohužel nejdou tak snadno vyluxovat z koberce – stejně jako nesprávně kroky a rozhodnutí v životě každého z nás. Proto „Tancuj a nedrob!“ - tancuj a nedopouštěj se věcí, kterých bys mohl(a) později litovat.

Smysl poslání projektu

• MOTIVUJEME aktivní formou k pohybu a ke změně životního stylu.
  • UKAZUJEME dětem a mládeži jiné alternativy trávení volného času, než je vysedávání u PC, hraní počítačových her, bezduché toulání ulicemi, a tak podobně.
  • BOJUJEME proti narůstající nadváze spojené s nedostatkem pohybu. Počet dětí s diagnózou obezita se za posledních 15 let zdvojnásobil. V ČR má problém s nadbytečnými kily 20 – 30 % dětí. Stav je alarmující.
  • ZLEPŠUJEME společnost a mezilidské vztahy. Děti se společnými akcemi seznamují s ostatními po celé ČR, získávají kamarády, asociují se a vytváří si osobní kontakty

Poslední aktualizace: 28. 12. 2017 19:53