Sněhuláci pro Afriku

Sněhuláci pro Afriku jsou každoročně se opakující benefiční aktivita, při které gambijským dětem pomáhají hlavně děti z českých škol a školek. Probíhají obvykle v prosinci či lednu v závislosti na sněhových podmínkách. V den, který je upřesněn, by se na všech zapojených školách, školkách či dalších přihlášených organizacích měly stavět sněhuláci. Cílem je postavit co nejvíce sněhuláků, přičemž forma pomoci organizaci Kola pro Afriku spočívá v tom, že se vybírá startovné za každého sněhuláka ve výši 50Kč. Všechny přihlášené školy zveřejňujeme, v průběhu akce jsou zveřejněny i fotky a získané finanční částky.

Naše MŠ se tohoto projektu zapojuje už druhým rokem. Myslíme si, že charita a pomoc druhým je velmi důležitá. Je nutné dětem vysvětlit proč se akce účastníme.

Každý rok se čeká na dobré sněhové podmínky, aby se mohlo stavět v celé republice v jeden den, ovšem pokud to bude s počasím vypadat tak, jako dosud, můžeme si při dobrých sněhových podmínkách uspořádat akci sami. Rodiče, kteří  se tohoto projektu chtějí účastnit s námi,  se zapisují  do přiložené tabulky a v případě, že  napadne potřebné množství sněhu právě u nás, můžeme se s rodiči  kteří chtějí také pomoci, rychle domluvit. Startovné 50,- Kč za každého sněhuláka odešleme hromadně a obdržíme certifikát o zaslané částce.

Více informací se dozvíte na www.snehulaciproafriku.cz nebo na www.kolaproafriku.cz.

Poslední aktualizace: 18. 3. 2018 19:43