Loutky patří do školky

Krátce po otevření naší mateřské školy nás zaujal projekt Loutky do školky. Vidina získání krásného loutkového divadla nás okouzlila , a tak jsme se do projektu zapojili. Podmínkou získání divadla bylo napsat scénář a odehrát dvacet představení. Společnost Interbubak nám zapůjčila divadlo i s loutkami, a tak jsme mohli vymýšlet a hrát. Dětem se divadelní představení líbila, byl to pro ně nevšední zážitek.

Loutkové divadlo rozvíjí děti v mnoha oblastech.

1. Rozvoj  představivosti a fantazie
  2. Rozvoj komunikačních dovedností
  3. Výchova společenského chování, díky pohádkám lze výchovně působit na děti
  4. Společenský zážitek – divadlo lidi spojuje, úzký kontakt mezi hercem a divákem umožňuje divákům stát se spolutvůrci představení.

Proto se stala divadelní představení součástí našeho výchovně -vzdělávacího působení na děti.

V současné době probíhá celostátní soutěž „DIVADÉLKO BUBÁČEK“ Soutěž je nejen pro školky, ale i pro rodiče. Pokud máte rádi pohádkové příběhy, napište scénář krátkého příběhu a pošlete do společnosti Interbubak.

Více informací najdete na www.interbubak.cz

Poslední aktualizace: 29. 11. 2017 12:06