Ježkovyvoči

Projekt spadá do kategorie primární prevence úrazů dětského věku. Ročně se v České republice stane až 350 000 dětských úrazů, které jsou ošetřeny ambulantně nebo v nemocnici. Příčiny úrazů často nebývají náhodné. Většině předchází celá řada rizikových momentů, které my, dospělí, můžeme rozpoznat a snažit se jim předejít. K tomu slouží prevence.

Materiálů a metodik primární prevence úrazů je hodně a kvalitních. Ale bohužel se nedostanou na místo určení nebo jim není věnována dostatečná pozornost.Projekt JežkovyVoči si klade za cíl ukázat dětem i všem, kteří se o děti starají, nejčastější nebezpečné situace tak, aby se jim dokázali vyhnout.

Názorná forma ukázky je pro děti nejlépe pochopitelná, proto jsme vytvořili ke každému tématu animované video. Témata videí jsou stanovena dle nejčastějších příčin úrazů dětského věku. Při jejich tvorbě pro nás bylo důležité najít rovnováhu mezi uspokojením zvědavosti dětí a odrazením od činnosti, která pro ně může být nebezpečná.

Co dělat, aby nebyl malér. Co dělat, když už se stane!

Bližší informace najdete na www.jezkovyvoci.info.

Poslední aktualizace: 29. 11. 2017 12:09