Edulab

Realizátorem Programu podpory digitalizace škol 2015/2016 je nezisková organizace EDUkační LABoratoř | EDULAB ve spolupráci s Kontem BARIÉRY a dalšími partnery. Hlavním cílem programu je digitalizace škol, zvýšení využívání informačních technologií ve školách a jejich dlouhodobá podpora ze strany neziskových organizací a soukromého sektoru.

Cíle programu

• podpora využívání digitálních technologií ve výuce
  • podpora aktivních ředitelů škol a učitelů ve snaze využívat digitální vzdělávací technologie
  • popularizace využívání digitálních vzdělávacích technologií mezi učiteli, dětmi, rodiči i veřejností
  • podpora předškolního vzdělávání a dětí se speciálními vzdělávacími potřebami

Tento projekt je otvírán vždy na jeden rok a my doufáme, že i v příštím roce se nám podaří se do projektu zařadit. Vyhrává totiž ten rychlejší J.

V závěru loňského roku nám „Ježíšek“ nadělil MAGIC BOX. Jedná se o přenosné zařízení, které promítá pomocí projektoru na zem. MAGIC BOX  tím rozvíjí inteligenci dětí formou her a úkolů v prostředí dětem nejpřirozenějším – na zemi.

V současné době zařazujeme MAGIC BOX a práci s ním několikrát za týden. Děti práce s MAGIC BOXEM baví a současně hravou formou získávají mnoho poznatků a dovedností. MAGIC BOX využívají při výchovně-vzdělávacím procesu obě třídy.

magicbox

Možná si řeknete, že dětí mají všech tabletů, počítačů a dalších zařízení doma dost. Nicméně pracují na nich tak, aby se opravdu rozvíjely? Nebo jen hrají hry?

Projekt EDULAB nabízí zapojeným školám především možnost využívání velkého množství interaktivních materiálů. Tyto materiály se dají využívat k práci při vzdělávání přímo ve škole, ale také učitelé mohou připravovat materiály pro děti k domácí práci. A my jsme pro vás a především pro vaše děti připravili malou ochutnávku: říkejme tomu třeba „domácí úkol“ nebo „chvilka s rodiči pro rozvoj dítěte“, prostě jak chcete, je to pár úkolů zaměřených na zrakové vnímání, logickou posloupnost a rozvoj myšlení. Jsou to jednoduché úlohy i pro menší děti a věřte, že i dospělí si hrají rádi.

Jak se k úkolu dostanete? Velmi jednoduše!!

Potřebujete počítač s reproduktory a připojením na net. Zadejte www.eulohy.cz. Žádná registrace! Vykouknou na vás dvě okénka: do jména jen napište jméno a příjmení dítěte, do hesla: 19022016. To je vše a můžete spolu začít a třeba se těšit na přicházející jaro. (Vždy vlevo nahoře je obrázek reproduktoru, ten vám po kliknutí řekne, jaký je úkol. Některé úlohy mají v levé horní části číselnou řadu – tedy jednotlivé úkoly za sebou, ale každý jednotlivý úkol může mít ještě podúkoly – ty jsou číslovány v pravé horní části.)

Bližší informace o Magicboxu najdete na www.magbox.cz.

Poslední aktualizace: 29. 11. 2017 11:53